netteki eviniz......
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
netteki eviniz......

kasabamız, sosyal, kültür ve siyaset

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

YENI ADRES

3 posters

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1YENI ADRES Empty YENI ADRES Perş. Haz. 04, 2009 6:05 am

Itri

Itri
HİPERAKTİF ÜYELERİMİZ DEN

Once "hayirli olsun" diyelim. Bu degisikligin aradigimiz,bekledigimiz katilimi saglamasini yuce Allah'tan dileriz.

SAKAYLA KARISIK
Ula Avsaroglu, yuregimizi agzimiza getirdin. Bu yaz gununde boyle ve hic haber vermeden degisiklik yapilirmi? Insanin yuregine mi indireceksin?

Soyle bir actim, baktim: Bizim sitenin yerinde yeller esiyor. "Eyvah" dedim "bu site de gitti elimizden." Giden yazilara mi yanarsin, ozgurce hemsehrilerimizle dertlesir ve tartisirken "bunu da beceremedigimize" mi yanarsin? Gercekten de bazi beldelerde yapilanlara bakinca "biz niye yapamiyoruz, bizim onlardan neyimiz eksik?" diye dusunmus ve uzulmusumdur. Allah'tan hersey yerli yerinde. Yoksa bazi "komplo teorileri" kuruyordum. Aslinda benzer bir durumla ilgili yazacaktim, zamanini bekliyordum. Bu vesile ile gundeme getirebilirim.

__ 1- Birinden duymustum; bu site "hazir sitelerden" imis. Onun icin gerekli goruldugu zaman kapatabilirlermis. Nedir Avsaroglu? Simdi durum degisti mi? Gunun birinde teknik ariza veya baska nedenlerle kapanma olasiligi varmi? Ne kadar sureliktir? Veya suresiz midir?
__ 2- Artik yeni adresiyle bize kisa mesajlarda lazim. Daha once yazmistim, sende "var" demistin, yanlis hatirlamiyorsam. Bende "bir yaz da bizde bilelim" demistim,onu yapmadin. Fikri takip yok.
__ 3- Birde "Cuvaldizi kendime" adli yaziyi yazdigimda esas "duyurular" kismina yazacaktim, fakat kilitliydi, acilmadi. Ben de "siyaset disi koy odasi" bolumune yazdim. Neden acilmaz? Yoksa "oraya sadece yonetici mi girer?" diyecegim ama Suleyman'nin yazisi vardi yanlis hatirlamiyorsam. Durumu ogrenelim.
__ 4- Diger istedigimiz seylerin son durumu nedir, hazirlaniyormu? (Sayin site yoneticisi yazima bakilabilir. Bekir Avsar,Kel Ahmet vs.)
__ 5- Koyle ilgili "onemli-onemsiz" haberleri de bekliyoruz.

Evet simdilik aklima gelenler bunlar.Diger arkadaslar da katki yapacaklardir. Bende aklima geldikce belirtirim.
Selamlar.

2YENI ADRES Empty Geri: YENI ADRES Perş. Haz. 04, 2009 11:13 pm

site yönetimi

site yönetimi
yönetim
yönetim

sevgili ıtri sorularını cevaplamadan önce site yapmak yönetmek güncellemek vs gibi işler gerçekten çok çetrefilli olup hele benim gibi bu işleri yarım yamalak biliyorsa insan tam muamma.burası böyle.diyer taraftan ise bu işlerle uğraşmak tamamen zevkle yaptığım bir gönül işi.yaptığım bu uğraşılar çeçevesin de insanlara faydalı olabiliyorsak ne mutlu.türkiyede bir çok beldelerin köylerin kasabaların forumları varken bizde neden olmasın.şimdi sorularını yanıtlayalım.
1.cevap-internet ortamında hiç bir eserin bana göre garantisi yok.günün birinde bakarsın dediğin gibi yayını yapan firma batar çıkar vs olabilir.olmadı hackerin biri gelir siteni çökertiverir.çözümü nedir önemli olan sitenin yedeği alıp tetbirli davranmaktır birkaçgün veya engeç bir hafta içinde tekrardan yayına sokarsın.
şuandaki kullandığımız sitenin yayını bedava olup uluslararası firma olan yetkinforum tarafından yapılmaktadır.bu nasıl oluyor farkındaysanız site de reklamlar var,ben forumumda bu reklamları yayınlıyorum.onlarda bana bedava yayın hakkını veriyorlar.sitenin yönetimi tamamen benim yönetimimde olup ilerleyen zamanlar inş daha farklı bir yerlere getirme gayreti içerisinde olacağım.
2.cevap-kısa mesajlar derken sav sitesinin kısa mesajlarından bahsediyorsun anladım kadarıyla.o bizde henüz yok.fakat kodlarını bulabilirsem siteyle entegre olursa uğraşırım.bizdeki olan sitenin alt bölümünde olan chatbokx var onun sağ köşesinde giriş yap kutusuna tıklayarak, o anda sitede sizden başka kullanıcı olup aynı şekilde chatbox sa giriş yaptılarsa o kişilerle anlık ileti yani msn deki gibi iletişim kurulabilinir.
3.cevap-cuvaldızı kendime adlı konuyu duyurulardan açmak istediniznen bahsediyorsunuz.orası sadece sitede yöneticinin kullanıcılara siteyle alakalı konuların açıldığı yer olup, süleyman kardeşimin kilitlenmeden önce yazmış olduğu mesajları da kaldırmak istemedim.
4.cevap-diğer isteğiniz de h bekir avşar ve kellahmet amcamızın video kaseti amcam m sait avşarda vardı yanlış hatırlamıyorsam.onu da eski video kasetlerde idi.önce onu cd yapıp birtakım işlemden geçirdikten sonra inş yayınlarım.
5.cevap-kasabamızla alakalı konuları, görüntüleri elimden geldiğince zaman buldukca sizlelerle paylaşacağımdan kuşku olmasın.
selamlar..

http://savkasabasi.org

3YENI ADRES Empty Geri: YENI ADRES Perş. Haz. 04, 2009 11:27 pm

suleyman

suleyman

teşekkür ederiz sayın yönetici.

4YENI ADRES Empty Geri: YENI ADRES Cuma Haz. 05, 2009 3:56 am

Itri

Itri

Tesekkurler sayin yonetici. Bu haberlere Isparta'yi da katabilirsin. Mesela: Isparta'daki baskanlik devir teslimlerinde olay olmus, bunu atlamaman lazimdi. O gecti. Benzer olaylari kacirmayalim.
Basarilar.

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]