netteki eviniz......
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
netteki eviniz......

kasabamız, sosyal, kültür ve siyaset

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

GÖZLEM

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1GÖZLEM Empty GÖZLEM Salı Mayıs 07, 2013 7:57 pm

suleyman

suleyman
HİPERAKTİF ÜYELERİMİZ DEN
HİPERAKTİF ÜYELERİMİZ DEN

Geçmiş yıllardaki yazılarıma paylaşımlarıma ve tartışmalarda savunduğum fikirlere baktım açıkçası biraz sert buldum.yalnız tutarlılık doğruluk açısından fikirlerimde en ufak bir değişiklik yok.bu yıl eylül ayı itibarıyla güzel ıspartamdan ayrılalı 22 yıl dolacak yani ömrümüm yarısı dışarda geçmiş.dolayısı ile ısparta dışından çeşitli şehirleri kültürleri tanıma fırsatım olduğu gibi ıspartayı ısparta insanını dışardan gözlemleme karşılaştırma yapma fırsatım da oldu.biraz bahsetmek gerekirse genelde ege kıyıları antalya(teke yöresi)civarı insanları yumuşak başlı iyi niyetli güler yüzlü muhafazakar insanlar.sevdiğim özellikleri çok.özellikle özelde köyümüzde düğünlerde cenazelerde afetlerde,yangın vs. insan kusuru ile ortaya çıkan üzücü olaylarda inanılmaz bir birlik ve beraberlik örneği gösteriyor.önemli günler de keza öyle.bütün bunlar güzel hasletler ve özellikler.ancak olumsuz olarak gördüğüm yanlar da yok değil.hepsini tek tek sıralamak yerine önemli gördüğüm bir kaçına değinmek istiyorum.yöre halkı olarak haklarımızı bilmiyor savunmuyor kişisel olarak haklarımızı diğer kişilere karşı olsun erk e karşı olsun savunma yerine ya kavga yolunu ya küfredip geçme yolunu ya da korkup pısma yokmuş gibi davranma yolunu tercih ediyoruz.dini günlerde güzel veya acı verici olaylarda gösterdiğimiz birlikteliği maalesef hak arama sırasında asla göremiyoruz.çünkü ilk olarak bilmiyoruz.bilmediğimizi de bilmiyoruz.bilmek te istemiyoruz.asla okumuyor öğrenmek istemiyoruz.yoldan geçen birinin dediğini haşa ayet gibi doğru kabul ediyor.araştırmıyor,sorgulamıyor aksine o yanlış bilgiye yeni yanlış bilgilerde ekleyerek hızla yayıyor sonra da o yanlış bilgiyi doğru kabul edip o kriterlere göre yaşamımızı yönlendiriyoruz.bu da hayat kalitemizi düşürdüğü gibi maddi olarak bizi gün geçtikçe eritiyor.en somut örnekler adı üstünde boktan,basit bir konu olan bok deresidir.efendim kredi kartları faizlerine ödenen paralardır.kumar için satılan arazilerdir.uzatmak örnekleri çoğaltmak mümkün.umarım bütün bu yazdıklarım yeni bir tartışma ortamı yaratır.inşallah yaratır.düşünün şu son dilek cümlem bile ne kadar duyarsız tartışmaya konuşmaya aç olduğumuzun bir göstergesi.selamlar.

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]