netteki eviniz......
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
netteki eviniz......

kasabamız, sosyal, kültür ve siyaset

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Ne demiş Ne demiş?

2 posters

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1Ne demiş Ne demiş? Empty Ne demiş Ne demiş? C.tesi Haz. 25, 2011 7:08 am

suleyman

suleyman
HİPERAKTİF ÜYELERİMİZ DEN

Türkçeyi güzel kullanmamak milli günahtır.imza:M.Fethullah Gülen.
İlahi hocam,konuşmadan sürekli dinleyerek nasıl güzel kullanmayı öğrenecek milletimiz?sanırım şaka yapıyorsunuz.tıpkı mavimarmarada şehit düşen müslümanlar hakkında yaptığınız yorum gibi.

Ben bilmem büyüklerimiz bilir.İmza:hakan şükür.eski milli futbolcu şimdilerin henüz mazbatasını yeni almış çiçeği burnunda milletvekili,dahası adı spor bakanlığı için geçen ulvi kişilik.
Allah bağışlasın iki evladın var.milletvekili de oldun e şunun şurasında kırkına da bi şey kalmadı.geleceğin bakan adayları içinde adın da geçiyor,e kuzum sen ne zaman büyüyeceksin.aşırı bir merak içerisindeyim.kurduğun o cümleyi ben çok iyi bilirim hadi şu konuda ne düşünüyorsun de bakalım dediğimizde hep de öyle derler ben bilmem büyüklerim bilir.ilahi sizi,ben de On lardan sadece bizim köyümüzde var sanırdım.meğerse her yerdelermiş.

şimdilik bu kadar umarım kendi meşrebince,fikrince eklemeler yapan olur.zira hala daha umudumu kaybetmiş değilim;fikirlerimizi özgürce paylaşma alışkanlığını kazanabilmemiz adına.aklıma gelmişken kimse facebuk vb. denen melanet sitelere suç bulmasın oralarda da kopyala yapıştırdan öte üretilen en ufak bir fikir kırıntısı yok.can yücel de arif nazıma,nazım hikmetten sünbülzade vehbi efendiye kadar bilimum şairlerin şiirleri, özlü sözleri kopyalanıp dönüyor allah dönüyor.kopyalanıp yapıştırılan şarkı ve türküler de cabası.neyse inşallah bi cesaret gelirde insanlar(köylümüz,gençlerimiz) korkmadan,fikirlerini yazar,paylaşır.

2Ne demiş Ne demiş? Empty Geri: Ne demiş Ne demiş? C.tesi Haz. 25, 2011 10:39 pm

suleyman

suleyman

Suriyedeki bir rejim değişikliği israil ve amerikaya hizmet eder.İmza:Hasan Nasrallah.hizbullah genel sekreteri.
Allah allah peki hasan bey,bahreyndeki bir rejim değişikliği kime hizmet eder?bi zahmet o sorunun da cevabını veriver.
Efendim,malum suriye rejiminin gayri resmi mezhebi şiilik.suriyede şiiler azınlıktalar ama iktidardalar.bahreynde ise sünniler iktidarda bahreyn nüfusunun yarıdan fazlası ise tam tersine şii.geçen aylarda bu sünni rejim yıkılmasın diye suud ailesi asker gönderdi ya bahreyne,başta ahmedinejad olmak üzere bütün şii liderler ayağa kalktı.vay efendim ne yapıyorsunuz diye.eee Allahın sopası yok iki dakika geçmeden suriye karıştı.bu sefer suud askerlerinin şii göstericilere sert müdahelesine karşı çıkanlar iş suriyeye gelince başka türkü çığıryolar.acı çok acı.şurda yabancı yok,biz bizeyiz bahsi geçen lider!lerin hepsinin de alnı beş vakit secdeye gidiyor.hatta eski bir tahran belediye başkanı olan ahmedinejad hem dindar hemde çok mütevazi,tahran belediye başkanı olunca belediye konutundaki ilk gecesinde banyodaki masaj havuzunu söktürüyor vesaire.bu yönüyle bu yüzyılda peygamberimize en çok benzeyen liderlerden biri.düşünün o bile yanlı,o bile yeri geldiğinde başka türkü çağırabiliyor.islam dünyası olarak çok çok zor zamanlardan geçiyoruz.inşallah bana göre önümüzdeki 40-50 yıl sürecek bu dönüşüm sürecini başarılı bir şekilde atlatır ve islamın lider,özenilen,çekici,aklı ön plana çıkaran demokrat,özgür bir din haline gelmesine yani gerçek islamın yaşanır hale gelmesine vesile oluruz.selamlar.

3Ne demiş Ne demiş? Empty Geri: Ne demiş Ne demiş? C.tesi Tem. 02, 2011 1:12 am

suleyman

suleyman

Türkiye istatistik kurumu(tuik):türkiye % 11 büyüyerek dünya lideri oldu.
Haber doğru mu?
Evet el hak doğru.
peki sevinmelimiyiz?
kesinlikle hayır.
neden?
şundan;
büyümenin dört bölü üçü iç tüketim harcamalarının artmasından kaynaklanan rakamlar.
bu ne demek?
çok harcamışız.
peki nasıl almışız onca malı.
basit.kartla ve borçlanarak.
Eeeee...
e si şu:
tatlı tatlı yemenin acı acı .... olur diye bir atasözümüz var.
çok harcayıp az üretince cari açık artacak
cari açık(ihracatın ithalatı karşılama oranı)artınca durum tersine dönecek.
neyse neyse ben keyfinize limon sıkmayayım.umarım her şey güzel olur.

4Ne demiş Ne demiş? Empty Geri: Ne demiş Ne demiş? Perş. Mayıs 02, 2013 10:08 pm

suleyman

suleyman

1.)Zinayı serbest bırakan "CHP OLSAYDI"
2.)Domuz etini kasaplık hayvan yapan "CHP OLSAYDI"
3.)Kilise açan "CHP OLSAYDI"
4.)Kiliseyi açarken 'Ya Allah Bismillah' diyen "CHP OLSAYDI"
5.)Faiz bir dünya gerçeğidir diyen "CHP OLSAYDI"
6.)ABD'ye Irak'ı bombalamasına mani olmayıp izin veren "CHP OLSAYDI"
7.)ABD askerlerine dua eden "CHP OLSAYDI"
8.)Yahudilerden ödül alan "CHP OLSAYDI"
9.)Yahudi'ye kardeşim diyen "CHP OLSAYDI"
10.)ABD'ye dostumuz diyen "CHP OLSAYDI"
11.) Yabancılara toprak satımını 25 dönümden, 600 dönme çıkaran "CHP OLSAYDI"

Eğer bunları yapan "CHP OLSAYDI" dünyada bunlardan daha gavur kimse yoktu! Ama bunları yapan "MÜSLÜMANIM" diyenler olunca "ONLARIN BİR BİLDİĞİ VAR!" Buradan uyarıyorum sakın ola ki büyük şirketlere ve tanımadığınız hiç bir kimseye toprak satmayın bazı şirketler toprakları alıp "İSRAİL GAVURUNA" satıyormuş benden söylemesi...

NOT: CÜBBELİ HOCANIN HÜKUMET HAKKINDA SÖYLEDİĞİ:"Bize kendi içimizden öyle bir zarar getirdiler ki; biz uyanana kadar çok zoka yutarız. Kendi cinsimizden olmasa, 'bu da müslüman' demesek adama aldanmayacağız. Ama bu da müslüman diye diye şu gün geldiğimiz hale bak."

İMZA: CÜBBELİ AHMED HOCA

5Ne demiş Ne demiş? Empty Geri: Ne demiş Ne demiş? C.tesi Mayıs 04, 2013 1:15 am

site yönetimi

site yönetimi
yönetim
yönetim

teşekkürler hocam.manidar yazılarınızı tekrardan okumak ne güzel.elinize sağlık.

http://savkasabasi.org

6Ne demiş Ne demiş? Empty Geri: Ne demiş Ne demiş? Salı Mayıs 07, 2013 7:47 pm

suleyman

suleyman

Ben teşekkür ederim Sayın Yönetici.geçmiş yıllardaki yazılarıma paylaşımlarıma ve tartışmalarda savunduğum fikirlere baktım açıkçası biraz sert buldum.yalnız tutarlılık doğruluk açısından fikirlerimde en ufak bir değişiklik yok.bu yıl eylül ayı itibarıyla güzel ıspartamdan ayrılalı 22 yıl dolacak yani ömrümüm yarısı dışarda geçmiş.dolayısı ile ısparta dışından çeşitli şehirleri kültürleri tanıma fırsatım olduğu gibi ıspartayı ısparta insanını dışardan gözlemleme karşılaştırma yapma fırsatım da oldu.biraz bahsetmek gerekirse genelde ege kıyıları antalya(teke yöresi)civarı insanları yumuşak başlı iyi niyetli güler yüzlü muhafazakar
insanlar.sevdiğim özellikleri çok.özellikle özelde köyümüzde düğünlerde cenazelerde afetlerde,yangın vs. insan kusuru ile ortaya çıkan üzücü olaylarda inanılmaz bir birlik ve beraberlik örneği gösteriyor.önemli günler de keza öyle.bütün bunlar güzel hasletler ve özellikler.ancak olumsuz olarak gördüğüm yanlar da yok değil.hepsini tek tek sıralamak yerine önemli gördüğüm bir kaçına değinmek istiyorum.yöre halkı olarak haklarımızı bilmiyor savunmuyor kişisel olarak haklarımızı diğer kişilere karşı olsun erk e karşı olsun savunma yerine ya kavga yolunu ya küfredip geçme yolunu ya da korkup pısma yokmuş gibi davranma yolunu tercih ediyoruz.dini günlerde güzel veya acı verici olaylarda gösterdiğimiz birlikteliği maalesef hak arama sırasında asla göremiyoruz.çünkü ilk olarak bilmiyoruz.bilmediğimizi de bilmiyoruz.bilmek te istemiyoruz.asla okumuyor öğrenmek istemiyoruz.yoldan geçen birinin dediğini haşa ayet gibi doğru kabul ediyor.araştırmıyor,sorgulamıyor aksine o yanlış bilgiye yeni yanlış bilgilerde ekleyerek hızla yayıyor sonra da o yanlış bilgiyi doğru kabul edip o kriterlere göre yaşamımızı yönlendiriyoruz.bu da hayat kalitemizi düşürdüğü gibi maddi olarak bizi gün geçtikçe eritiyor.en somut örnekler adı üstünde boktan,basit bir konu olan bok deresidir.efendim kredi kartları faizlerine ödenen paralardır.kumar için satılan arazilerdir.uzatmak örnekleri çoğaltmak mümkün.umarım bütün bu yazdıklarım yeni bir tartışma ortamı yaratır.inşallah yaratır.düşünün şu son dilek cümlem bile ne kadar duyarsız tartışmaya konuşmaya aç olduğumuzun bir göstergesi.selamlar.

7Ne demiş Ne demiş? Empty Geri: Ne demiş Ne demiş? Paz Mayıs 26, 2013 7:34 pm

suleyman

suleyman

Nitelikli dolandırıcılık, kalpazanlık, ihaleye fesat karıştırma, rüşvet, kaçakçılık gibi suçlardan fezlekesi bulunan mütedeyyin milletvekilleri var. Asla içki içmiyorlar.

*

Hoca’ları da öyleydi rahmetli.
28 kere filan hacca gitti.
Zimmete para geçirdi.
Mahkûm oldu.
İçkiyi ağzına sürmezdi.

*

Abra kadabra şirketleri, davul tozu minare gölgesi holdingleri kurdular, camilerde tezgâh açıp ortaklık parası topladılar, paralar hokus pokus oldu… Bırak içkiyi, alkol var diye kolonya bile sürmezlerdi.

*

Keriz Feneri malum…
Dini-imanı alet ettiler, mübarek ramazan ayında, burnuna sinek konmuş Afrikalı aç çocukların fotoğraflarını gösterip bağış topladılar, sahte makbuzlarla indiragandi yaptılar, kendilerine gemi aldılar, villa aldılar, sevgililerine yedirdiler; Las Vegas’a kumara bile gittiler.
İçki içmiyorlar.

*

Bunları yakaladığı için yargılanan savcımız ne demişti? Zekât hırsızlarını koruma altına alan bir güç var, ben bu güce hırsızların imparatoru diyorum, demişti. Eminim içmiyordur, o hırsızların imparatoru.

*

Laf Almanya’ya gidince, aklıma geldi. Berlin’in en lüks genelevini bir vatandaşımız açtı. Havuz var, sauna var, disko var, restoran var, sarışın var, siyah var, her renk fuhuş var, her yol var. Bi tek alkol yok. Mekana içki sokmuyor.

*

Çalabilirsin.
Soyabilirsin.
Kandır, dolandır.
Fuhuş yap, yaptır.
Aman diim bira falan içmeye kalkma.
O çok fena.
Ahlaksız mı olacaksın başımıza.

Yilmaz Özdil

8Ne demiş Ne demiş? Empty Geri: Ne demiş Ne demiş? Ptsi Mayıs 27, 2013 5:25 am

site yönetimi

site yönetimi